KTK "Cyklista" przy PTTK Kalisz

KTK "Cyklista" przy PTTK Kalisz

Kalisz | Website

Klub Turystyki Kolarskiej "CYKLISTA" rozpoczął funkcjonowanie w dniu 06 czerwca 2003 r. Na zebraniu organizacyjnym wytyczono cele i zadania, jakie Klub ma realizować. Do nich należą: integracja miłośników jazdy na rowerze, organizacja rajdów, propagowanie wiedzy krajoznawczej o własnym regionie, popularyzacja zdobywania odznak turystyczno-krajoznawczych, wymiana doświadczeń i bezpieczeństwo na rowerowych trasach.

Oferta programowa Klubu jest skierowana do wszystkich sympatyków jazdy na dwóch kółkach, a składają się na nią jedno- i wielodniowe rajdy. Corocznie opracowywany jest Kalendarz Imprez. Sezon rozpoczyna się zwykle w końcu marca, a kończy we wrześniu. Stałą pozycją jest cykl rajdów pod nazwą "Sobotnie wędrówki rowerowe", zainaugurowany w 2002 r. i obejmujący kilka wycieczek w miesiącach wiosenno-letnich. Trasy tych rajdów prowadzą zarówno po okolicach Kalisza, jak i do miejsc oddalonych, wykraczając niejednokrotnie poza teren Wielkopolski. Uzupełnieniem jest coroczny kilkudniowy „Rajd Cyklisty” o charakterze integracyjnym.

„CYKLIŚCI” widoczni są na rowerowych szlakach, a wyróżniają się dzięki wielobarwnym strojom z klubowym logo. Posiadają także plakietki i naklejki, a przede wszystkim wiele wrażeń z przebytych tras i wspólnych rajdowych spotkań.