no indication

W poszukiwaniu znikającego rezerwatu

Typowa zaprzęgowa trasa. Jej obraz na mapie wygląda jakby maszer prowadzący swój zaprzęg robił to w stanie wskazującym na spożycie ... wiadomo czego.

Dzieje się tak kiedy szukamy jakiegoś miejsca, które czymś nas do siebie przyciąga. Na mapie wszystko jest proste. Wiemy, gdzie to miejsce jest i jak do niego się dostać. Jednak w psim zaprzęgu nic nie jest proste i oczywiste. Unikamy np. asfaltów, bo biegając po nich psy mogą obetrzeć sobie opuszki łap. Omijamy gospodarstwa i wsie, w których jest ryzyko awantury z wiejskimi psami. Często zatem musimy się cofać i szukać innej możliwości poprowadzenia drogi. Czasem też całkiem wyraźna leśna droga znika nagle bez ostrzeżenia. Wtedy albo cofamy się do poprzedniego sensownego miejsca, albo napieramy pomiędzy drzewami, albo w poprzek łąki w nadzieji, że gdzieś tam przecież musi być jakaś droga! Zazwyczaj jest.

Stąd taki, a nie iny obraz niektórych z naszych dróg. Wrzuciliśmy go tutaj specjalnie, abyście mogli zobaczyć jak niekiedy wygląda eksploracja nieznanych terenów psim zaprzęgiem :)

Ten szlak to zapis z próby dotarcia psim zaprzęgiem do rezerwatu Krzywe Koło, zwanego też Pętlą Wdy. Miejsca niezwykłego. 

Kiedy już nam się to udało, stanęliśmy na grobli, gdzie kilkanaście metrów poniżej płynie Wda. Z obydwu stron jednocześnie, ale w przeciwnych kierunkach. Jest to najwęższe miejsce pętli. Tego nie można nie zobaczyć!!

Login to add your trail record!

This trail has no photos yet

Add your review

Login to add a review